www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz
 

Databáze potravin
PRO DĚTI
Aktuality
Soutěž Hravě žij zdravě
Akce pro děti
Rodinné kurzy
Zdravá výživa
Pohybová aktivita
Strážci zdraví
PRO RODIČE
Rady pro rodiče
Čtení pro rodiče
PRO ODBORNÍKY
Pro pediatry
Pedagogové a trenéři
Výživa dětí
OSTATNÍ
Hry
Humor
Recepty
On-line poradna
Odkazy
Vyhledat
Kontakt
RSS

S T A T I S T I K Y
Zimní kurz 2011 byl úspěšný  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Pondělí, 18 duben 2011

kurz.jpgSlavnostně jsme zakončili zimní běh RODINNÉHO KURZU, který probíhal v Praze v Gymnáziu na Vítězné pláni od 17.1. do 28.3.2011

Scházeli jsme se každé pondělí od 17:00 do 19:15 hodin. První část setkání trávily děti a rodiče odděleně. Zatímco děti cvičily pod vedením zkušené lektorky, rodiče si v rámci tzv. rodičovské skupiny povídaly s lektorkami Janou a Janou na témata úzce souvisejícími se stravovacími návyky, nadváhou, vtahem rodičů k dětem apod. Ve druhé části lekce jsme již pracovali všichni dohromady a společně nacvičovali dovednosti týkající se přímo stravování a zdravého životního stylu formou her, soutěží a kvízů. Děti v průběhu lekcí sbíraly body a soutěžily v rámci celého běhu kurzu.

Těšíme se na další běh kurzu, který otevíráme opět v září 2011.

Pro více informací se, prosím, obracejte na paní Janu Divokou, tel. 603 347 250, email:

sezeni1.jpg

 

 
KURZ RODINNÉHO HUBNUTÍ V PRAZE - od 23.9.2013  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Úterý, 18 leden 2011

tip.gif

Co Vás čeká? Společně s naší pomocí si upravíte pohybové a stravovací návyky tak, abyste si celkově zkvalitnili svůj život a dokázali si váhové úbytky trvale udržet. Nečeká Vás žádná dieta, naučíte se, jak si jídelníček připravovat sami tak, abyste konzumovali přiměřené množství potravin, a aby jídelníček obsahoval všechny pro tělo důležité živiny. Dále se budeme věnovat situacím, které s jídlem úzce souvisí (oslavy, svátky apod.) a naučíte se správně chovat v situacích, které Vás k jídlu nutí. V kurzu klademe také velký důraz na budování a zkvalitňování vztahu rodič - dítě.
Kurz má 10 lekcí, cena kurzu je 2.900,- Kč. POZOR! Kurz je podpořen z grantu hlavního města Prahy a díky němu je možno získat 50% slevu na kurz!!!!

   

Celý článek...
 
Úspěchy pražského podzimního kurzu 2010  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Úterý, 18 leden 2011

Úspěšně jsme ukončili podzimní pražský kurz. Užili jsme si s našimi klienty spoustu veselých i některé smutnější chvíle, děti se naučily novým dovednostem a rodiče získali spoustu cenných informací. Scházeli jsme se každé pondělí od 17:00 do 19:30 v budově Gymnázia na Vítězné pláni na Praze 4, u metra Vyšehrad. Kurzu se zúčastnilo 11 rodinných dvojic. 

Během kurzu se většině účastníků podařilo nastartovat se směrek k novému životnímu stylu a dohromady shodili 28 kg !!! Držíme jim palce do dalších měsíců. Jana P. a Jana D.

 

Další kurz zahajujeme 17.1.2011 !!!!

 

 

 
RODINNÝ KURZ V PRAZE od 17.1.2011  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Neděle, 07 listopad 2010

RODINNÝ KURZ V PRAZE - zahajujeme v pondělí 17.1. 2011 tip.gif

Co Vás čeká? Společně s naší pomocí si upravíte pohybové a stravovací návyky tak, abyste si celkově zkvalitnili svůj život a dokázali si váhové úbytky trvale udržet. Nečeká Vás žádná dieta, naučíte se, jak si jídelníčk připravovat sami tak, abyste konzumovali přiměřené množství potravin, a aby jídelníček obsahoval všechny pro tělo důležité živiny. Dále se budeme věnovat  situacím, které s jídlem úzce souvisí (oslavy, svátky apod.) a naučíte se správně chovat v situacích, které Vás k jídlu nutí. V kurzu klademe také velký důraz na budování a zkvalitňování vztahu rodič - dítě.

Jak kurz probíhá?  Scházíme se každé pondělí od 17:00 do 19:30. První část setkání tráví děti a rodiče odděleně - zatímco děti cvičí pod vedením zkušené lektorky aerobic, florbal, basketbal, soutěživé hry aj. (klademe důraz na rozmanitost), rodiče si v rámci tzv. rodičovské skupiny povídají s lektorkami na témata úzce související se stravovacími návyky, nadváhou, vtahem rodičů k dětem apod. Ve druhé části lekce jsou již rodiče a děti dohromady a společně nacvičují dovednosti týkající se přímo stravování a zdravého životního stylu formou her, soutěží, kvízů atd. Děti v průběhu lekcí sbírají body a soutěží v rámci celého běhu kurzu.

Kurz má 10 lekcí, cena kurzu je 1.950,- Kč (1.300,- Kč pro dítě a 650,- Kč pro dospělého).

Kde kurz probíhá? V budově Gymnázia na Vítězné pláni na Praze 4, (metro "C" Vyšehrad). Kurz začíná 17.1.2011 od 17:00.

Kurz probíhá pod vedením lektorek Mgr. Jany Divoké a Mgr. Jany Klinderové Píchové, cvičení zajišťuje cvičitelka Viktoriya Chubika Dis. Více informací získáte na emailové adrese Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo na telefonu 603 347 250. 

Přihlásit se můžete ZDE.

 

 
KURZ PRO MAMINKY NA MATEŘSKÉ  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Středa, 07 duben 2010

MÁTE DOPOLEDNE VOLNO? JSTE NA MATEŘSKÉ? CHCETE SI UDĚLAT ČAS JEN SAMA PRO SEBE? CHCETE SI ODPOČINOUT?

Zveme Vás do kurzu snižování nadváhy PRO DOSPĚLÉ.

Udělejte si radost a dopřejte si jarní kurz snižování nadváhy, ve kterém máte možnost využít kombinaci aquaaerobiku s regenerací v sauně, páře... Přijďte 14.dubna!

Základní kurzy probíhají pod odborným vedením psycholožky PhDr. Ivy Málkové a jejích spolupracovníků ze společnosti STOB. Úspěšnost tohoto přístupu k léčbě obezity potvrzují tisíce absolventů kurzů, kteří zde ztratili své nadbytečné kilogramy.

Kurz se bude konat vždy ve středu od 9.30 do 12.30 hodin (případně déle pro zájemce o regeneraci) ve Fitness centru Olgy Šípkové v Kongresovém centru, 5. května 65, Praha - Vyšehrad (vchod zezadu a po schodech dolů). Pro více informací klikněte ZDE.

 
PRAŽSKÝ KURZ od 11. ledna 2010  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Neděle, 25 říjen 2009

RODINNÝ KURZ V PRAZE - Nový běh kurzů snižování nadváhy pro děti a rodiče - začínáme 11.1. 2010

Celý článek...
 
OTEVÍRÁME NOVÝ RODINNÝ KURZ PRAHA - PODZIM 2009  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Středa, 06 květen 2009
RODINNÝ KURZ V PRAZE - začínáme 5. 10. 2009

V říjnu 2009 zahajujeme nový běh rodinného kurzu snižování nadváhy pro děti v doprovodu dospělého. Scházet se budeme pravidelně každé pondělí v 17:00 hodin v budově Gymnázia Na Vítěžné pláni na Praze 4. Kurz  povedou lektorky Jana Divoká a Jana Píchová.

Co Vás čeká? V průběhu kurzu se dozvíte mnoho informací týkajících se zdravého životního stylu, upravíte si pohybové a stravovací návyky tak, abyste si celkově zkvalitnili svůj život a váhové úbytky si také dokázali udržet. Budeme pracovat na základě metod KBT - kognitivně behaviorální terapie, která se celosvětově ukazuje jako ideální v léčbě a prevenci obezity a nadváhy u dospělých i u dětí. Čeká Vás zajímavé povídání, soutěže hry, zábava i dřina. Více o průběhu kurzu si můžete přečíst ZDE.
Co si vzít  s sebou? sportovní oblečení a obuv, podložku na cvičení, ručník, tužku a papír, pití a svačinu.     

Více informací získáte na emailové adrese , nebo na telefonu 603 347 250.
Přihlášky ZDE: >>> OBJEDNAT <<<


 
PRAŽSKÝ JARNÍ RODINNÝ KURZ SNIŽOVÁNÍ NADVÁHY  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Sobota, 20 prosinec 2008

tip.gif RODINNÝ KURZ V PRAZE - začínáme 9. 3. 2009

Do rodinného kurzu snižování nadváhy pro děti v doprovodu dospělého se můžete přihlásit již dnes. Budeme se scházet pravidelně každé pondělí v 17:00 hodin v budově Gymnázia Na Vítěžné pláni. Kurz  povedou lektorky Jana Divoká a Jana Píchová.

Co Vás čeká? Upravíte si pohybové a stravovací návyky tak, abyste si celkově zkvalitnili svůj život a váhové úbytky si také dokázali udržet. Budeme pracovat na základě kognitivně behaviorální terapie, která se celosvětově ukazuje jako ideální v léčbě a prevenci obezity a nadváhy u dospělých i u dětí. Čeká Vás zajímavé povídání, soutěže hry, zábava i dřina. Více o průběhu kurzu si můžete přečíst ZDE.    

Více informací získáte na emailové adrese , nebo na telefonu 603 347 250.

Další běh kurzu začíná 9. března 2009 v 17:00 hodin v budově Gymnázia Na Vítězné pláni.

>>> OBJEDNAT <<<
 
Průběh pražského kurzu - PODZIM 2008  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Čtvrtek, 13 listopad 2008
HURÁ DO DRUHÉ POLOVINY KURZU!

Do pražského podzimního kurzu se přihlásilo 12 párů rodič-dítě. Během prvních dvou lekcí po vzájemném poznání se skupina dětí a rodičů příjemně stmelila, je vzájemně podpůrná a spolupracující. I přes poměrně velké věkové rozdíly dětí (nejmladšímu účastníkovi je 9 let a nejstaršímu 15 let) si děti k sobě našly cestu a při společných aktivitách vzájemně spolupracovaly a pomáhaly si. Velkým přínosem tohoto běhu kurzu je i přítomnost tatínka, který má možnost poskytovat jako jediný muž - rodič v kurzu zajímavé zpětné vazby ženské většině rodičů. Děti soutěží, sbírají body a společně s rodiči prožívají legraci i velkou dřinu.

Co jsme se už naučili?

Celý článek...
 
Rodinné kurzy snižování nadváhy - PRAHA  Tisk   Email
Napsal PhDr. Iva Málková   |   Pátek, 25 červenec 2008
rodinne_kurzy.jpgPodchytit obezitu u dětí je velmi důležité, protože bohužel dítě s kily navíc z obezity většinou nevyroste. V to většinou rodiče často doufají a nesnaží se nijak dítěti pomoci. Pokud by pomoci chtěli, většinou neví, jak na to. Nabízíme Vám možnost navštěvovat spolu s dítětem osvědčené rodinné kurzy snižování nadváhy, které organizuje společnost STOB, což je společnost lékařů, psychologů, nutričních terapeutů, cvičitelek a dalších odborníků, kteří se již mnoho let snaží pomoci především obézním dospělým.

Celý článek...
 
Kurzy snižování nadváhy - PRAHA  Tisk   Email
Napsal PhDr. Iva Málková   |   Čtvrtek, 17 červenec 2008
rodinn_kuzry_3.jpgVětšina rodičů je přesvědčena, že jejich děti nemají kila navíc, ačkoliv se děti nacházejí v pásmu nadváhy či obezity. Vůbec nejhorší v odhadu proporcí svých dětí jsou ti rodiče, kteří sami nadváhou trpí. Nepokládají často svoje kila ani nadbytečná kila dětí za problém. Ale bohužel je zřejmé, že zdravotní problémy číhají na vaše děti daleko dříve, než se třeba objevily u vás.
Zkuste s tím něco příjemným způsobem udělat a přijďte se nezávazně podívat na první hodinu kurzu, který se koná od 9. března 2009 (pondělky) v gymnáziu na Vítězné pláni od 17 do 19 hodin. S heslem Hravě žij zdravě se pokusíme vás naučit jíst trošku jinak a přivést děti k radosti z pohybu.
Celý článek...
 
 
 
 
 
NOVINKY
NEJČTENĚJŠÍ
 
     
  Hravě žij zdravě - Tyto stránky vznikly a jejich provoz byl podpořen z dotačních programů MZ ČR Národní program zdraví - Projekty podpory zdraví pro rok 2008, 2009 a 2010.
Veškerý zde publikovaný materiál (textový i obrazový), lze použít pouze s písemným souhlasem autora či vlastníka.
Kontaktovat je lze na našem e-mailu. - Webmaster: www, e-mail - Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 bodů.