www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz
 

Databáze potravin
PRO DĚTI
Aktuality
Soutěž Hravě žij zdravě
Akce pro děti
Rodinné kurzy
Zdravá výživa
Pohybová aktivita
Strážci zdraví
PRO RODIČE
Rady pro rodiče
Čtení pro rodiče
PRO ODBORNÍKY
Pro pediatry
Pedagogové a trenéři
Výživa dětí
OSTATNÍ
Hry
Humor
Recepty
On-line poradna
Odkazy
Vyhledat
Kontakt
RSS

S T A T I S T I K Y
zimní kurz 2010  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Úterý, 09 listopad 2010

Od 11.1. 2010 až do 22.3. 2010 jsme se pravidelně společně scházeli v Gymnáziu na Vítězné pláni  v Praze 4 na hodinu cvičení dětí, zatímco rodiče se účastnili skupiny zaměřené na rodinná témata související s výchovou dětí, problematikou příjmu potravy a další. Následovala hodinovka  her a nových informací společně pro děti a rodiče. Z přihlášených 12 dvojic (rodič - dítě) setrvalo až do konce náročného kurzu 10 párů. Zajímavostí tohoto běhu kurzů byla účast 4 babiček, které navštěvovaly kurz s vnoučaty a byly ohromným přínosem nejen svým dětem, ale všem zůčastněným během skupinového povídání rodičů nad rodinnými situacemi souvisejícími se snižováním nadváhy dětí. Kurz jsme zkončili velmi příjemným občerstvením, které připravili sami účastníci. Tip na vločkovo - mrkvové sušenky, které byly hitem závěrečného večera naleznete zde

A jaké byly úspěchy snižování váhy? Nejvyšší váhový úbytek u dětí byl 4,2kg, u rodičů pak 2,6 kg. Největší rozdíl v pase u dětí byl 11cm. Úplně nejcennějším je však vítězství, které sami nad sebou vyhráli všichni účastníci, kteří kurz dochodili až do konce - odnesli si spoustu cenných rad a vykročili o krok dál. Gratulujeme. Jana P. a Jana D.

 
REPORTÁŽ Z PRAŽSKÉHO KURZU  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Čtvrtek, 18 prosinec 2008

PRAŽSKÝ RODINNÝ KURZ podzim 2009 ÚSPĚŠNĚ SKONČIL kurz_stob.jpg.jpg

Rodinný kurz snižování nadváhy který se konal v období od září do prosince 2008 v gymnáziu na Vítězné  pláni v Praze slavil při závěrečném vyhodnocování mnoho úspěchů. Po 10 týdnů jsme se scházeli a učili se správným jídelním návykům, trénovali jsme rozeznávání vhodnosti jednotlivých potravin pro jídelní režim, nacvičovali situace s jídlem spojené, hráli hry a soutěžili o body a hlavně jsme sportovali - hráli vybíjenou, přehazovanou, cvičili aerobic, posilovali a závodili.

Celý článek...
 
Rodinné kurzy Duchcov - naše výsledky  Tisk   Email
Napsal Mgr. Milena Hampejsová   |   Pátek, 25 červenec 2008
STOBík - RODINNÝ KURZ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU DUCHCOV

Připravujeme podzimní kurz (říjen-prosinec) pro mládež ve věku od 13 do 18 let!
Celý článek...
 
Hubne celá rodina - Příběh Elišky a maminky Libuše  Tisk   Email
Napsal PhDr. Iva Málková   |   Čtvrtek, 24 červenec 2008
Těžko říct, jestli u malé Elišky (1994) mohou za oblejší tvary geny, potravinová alergie nebo prostě jen špatné stravovací návyky. Nejspíš všechno dohromady. A protože její maminka Libuše (1964) také potřebovala shodit nějaké to kilo, pustily se do toho spolu. Ukázalo se, že i tady platí: ve dvou se to lépe táhne.
Celý článek...
 
Zkušenosti účastníků rodinných kurzů - Praha  Tisk   Email
Napsal PhDr. Iva Málková   |   Čtvrtek, 24 červenec 2008
Paní Martina a její dcera Františka navštěvovaly rodinný kurz v Praze, rok 2005
 
Matka Martina, 29 let, 164 cm 63 kg
Nikdy v životě jsem s váhou problémy neměla, pokud, tak naopak, že jsem byla příliš hubená. Jídlo pro mě nebylo nikdy velkou životní hodnotou, sloužilo jen k nasycení. Byla jsem pohyblivé hyperaktivní dítě a činorodost mně zůstala. Po skončení střední školy jsem pracovala v oboru pohostinství až do svých 20 let. V 21 letech se nám s manželem narodila dcera Františka, která byla dlouho očekávanou holčičkou v naší velké rodině plné samých kluků. Od narození byla hýčkaná a rozmazlovaná a nic ji nebylo odepřeno včetně jídla.
Celý článek...
 
Příběh rodiny Hovorkových, účastníků rodinného kurzu  Tisk   Email
Napsal PhDr. Iva Málková   |   Čtvrtek, 24 červenec 2008
Matka Květa 39 let, 177 cm, na začátku kurzu 102,4 kg, nyní 97 kg
Pocházím ze „štíhlé rodiny“ a váha nikdy nebyla předmětem rodinného zájmu. Byla jsem pohyblivá, ale v 11 letech mně zjistili špatnou funkci štítné žlázy. Když jsem se v nějakém sportu dopracovala k fázi, že bych ho mohla začít provozovat závodně, nedali mně kvůli této poruše lékařské potvrzení. Na střední škole jsem chodila na aerobik, na vysoké jsem si zvolila plavání. Pak jsem se vdala a ve 24 letech měla syna Davida. Po porodu jsem vážila 67 kg a váhu jsem si držela i na mateřské dovolené. Problém nastal, když jsem se po několika letech v práci stala soudkyní a zahájila jsem zcela sedavý způsob života.
Celý článek...
 
Reportáž z Brna  Tisk   Email
Napsal PhDr. Iva Málková   |   Čtvrtek, 24 červenec 2008
Stobplusem jdou kila dolů,
každý čtvrtek blbnem spolu.
Když se nám všem zadaří,
v plavkách těla zazáří!!
Celý článek...
 
Rodinné kurzy v Duchcově - výpovědi účastníků  Tisk   Email
Napsal Milena Hampejsová   |   Čtvrtek, 24 červenec 2008
Všechny děti už zjistily, jak je příjemné, když je jim v hubnutí a změnách v životním stylu někdo oporou. Pomáhají si vzájemně a snaží se zapojit do svého režimu i ostatní členy rodiny, včetně babiček, dědečků apod.
Ne vždycky se jim to daří a v každé lekci „hudrují“ jak rodiče, tak děti, že je zase někdo z rodiny zklamal svým lehkomyslným přístupem k sobě. To je pro nás všechny veliká lekce i odměna. Vidíme, že dětem i dospělým se dostává do podvědomí správný postoj ke zdravému životnímu stylu, učí se o sebe pečovat, získávají zdravé sebevědomí, váží si sami sebe.
Celý článek...
 
Výsledky proběhlého rodinného kurzu snižování nadváhy - PRAHA  Tisk   Email
Napsal PhDr. Iva Málková   |   Čtvrtek, 17 červenec 2008
Výsledky rodinného kurzu - PRAHA
 
RODIČE
Kurzu se zúčastnilo 14 dvojic rodič - dítě. Průměrné BMI rodičů bylo 26,1. Zajímavým faktem je, že téměř 60 % rodičů mělo váhu zcela v normě (průměrné BMI osmi rodičů je 22,1). Pouze šest rodičů mělo váhu mimo normu, a sice jedna maminka v pásmu nadváhy a pět v pásmu obezity (průměrné BMI těchto šesti rodičů je 32,9). Jednoznačně se prokázalo, že bohužel mnoho obézních rodičů většinou nevidí obezitu svého dítěte jako problém, a závažnost kil navíc u dětí si uvědomí spíše rodiče štíhlí. Po kurzu byl průměrný BMI rodičů 25,1. Pokud vezmeme v úvahu jen ty rodiče, kteří neměli BMI v normě, byl průměrný váhový úbytek 5,1 kg a BMI kleslo z 32,9 na 31,1. Rodiče jsou odhodláni dále redukovat váhu.
Celý článek...
 
 
 




 
 
NOVINKY
NEJČTENĚJŠÍ
 
     
  Hravě žij zdravě - Tyto stránky vznikly a jejich provoz byl podpořen z dotačních programů MZ ČR Národní program zdraví - Projekty podpory zdraví pro rok 2008, 2009 a 2010.
Veškerý zde publikovaný materiál (textový i obrazový), lze použít pouze s písemným souhlasem autora či vlastníka.
Kontaktovat je lze na našem e-mailu. - Webmaster: www, e-mail - Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 bodů.