www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz
 

Databáze potravin
PRO DĚTI
Aktuality
Soutěž Hravě žij zdravě
Akce pro děti
Rodinné kurzy
Zdravá výživa
Pohybová aktivita
Strážci zdraví
PRO RODIČE
Rady pro rodiče
Čtení pro rodiče
PRO ODBORNÍKY
Pro pediatry
Pedagogové a trenéři
Výživa dětí
OSTATNÍ
Hry
Humor
Recepty
On-line poradna
Odkazy
Vyhledat
Kontakt
RSS

S T A T I S T I K Y
DEN ZDRAVÍ V NOVÉ BYSTŘICI  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Středa, 15 červen 2011
den_zdravi_1.jpg

Dne 20. května 2011 proběhl na ZŠ v Nové Bystřici projekt Den zdraví, který se uskutečnil v rámci grantového projektu Zvýšení kvality vzdělávání v ZŠ a MŠ Nová Bystřice, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.1.10/02.0079, podpořeného z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

 

Celý článek...
 
Den zdraví v ZŠ Nová Bystřice - Akce k Evropskému dni obezity 2011  Tisk   Email
Napsal Jana Divoká   |   Čtvrtek, 12 květen 2011

bystice_-_logolink.png

 

DEN ZDRAVÍ

ZŠ NOVÁ BYSTŘICE

Dne 20. května 2011 proběhne na ZŠ v Nové Bystřici projekt Den zdraví, který se uskuteční v rámci grantového projektu Zvýšení kvality vzdělávání v ZŠ a MŠ Nová Bystřice, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.1.10/02.0079, podpořeného z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.
Školní projekt Den zdraví je určen nejen žákům a učitelům 2. stupně základní školy, ale i všem příznivcům zdravého životního stylu, kteří se mohou přijít na tuto akci podívat. Projekt nese podtitul – zaměřeno na boj s obezitou žáků 2. stupně ZŠ.
Akce se uskuteční v budovách školy a přilehlé sportovní haly od 8,15 do 13,00 hodin. 

A jaký bude program?  

Celý článek...
 
Léto 2011 na MÁCHÁČI s námi  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Úterý, 09 listopad 2010

Máchovo jezero - Staré Splavy

dsc01904Místo pobytu: turistické centrum na břehu Máchova jezera, obklopené krásnou přírodou a řadou turistických zajímavostí
Termín: 31.7. – 6.8.2011 (*)
Ubytování: Penzion Sportcentrum, jednoduché dvou- až třílůžkové pokoje se sociálním zařízením
Stravování: v rozsahu plné penze
Doprava: vlastní, autobusové i vlakové spojení
Program: cvičení v hale v Penzionu Sportcentrum, turistika, plavání a vodní hrátky - šlapadla na Máchově jezeře,  
Pobyt je určen pro rodiče s dětmi ve věku 8 - 14 let, pro které bude zajištěn program se zaměřením na zdravý životní styl. Rodiče se mohou dopoledne zúčastnit cvičení v kryté tělocvičně. Odpolední program bude společný pro všechny účastníky pobytu – turistika, vodní hrátky na Máchově jezeře a další sportovní aktivity.
Organizační zajištění: Jana Divoká, Zuzana Málková
Kapacita: 35 osob
Cena: 4700,- Kč při ubytování v 3-lůžkovém pokoji, 5000,- Kč při ubytování v 2-lůžkovém pokoji
Sleva pro děti do 10 let 600,- Kč, sleva pro děti od 10 do 15 let 300,- Kč.
Pobyty označené * jsou určeny pro zájemce, kteří s pohybovou aktivitou začínají nebo se pohybové aktivitě dlouhou dobu nevěnovali, pobyty označené ** jsou vhodné pro zájemce s lepší fyzickou kondicí.Staré Splavy

Nabízíme aktivní týden v idylickém prostředí, jehož dominantou je Máchovo jezero, které svou krásou bylo inspirací i básníku K. H. Máchovi. Jezero o rozloze 280 ha nabízí kromě lenošení na písečné pláži i výuku vodních sportů, projížďky motorovou lodí. Letovisko Staré Splavy poskytuje kromě koupání mnoho dalších možností využití volného času – kvalitní tenisové kurty, beach volejbal, minigolf, letní kino, diskotéky. Okolí Máchova jezera je plné historických a přírodních památek. Budou organizovány výlety malebnou krajinou s množstvím lesů, bizarních skalních útvarů, romantických roklí, uvidíte venkovskou lidovou architekturu, hradní zříceniny.

 

Ubytování:
Ubytování je zajištěno v Penzionu Sportcentrum v jednoduchých dvoulůžkových a třílůžkových pokojích se sociálním zařízením. Penzion se nachází v klidové zóně, placená pláž Máchova jezera je dosažitelná po 10 minutách chůze lesem. Adresa Penzionu je Jarmilina Stezka 256, Staré Splavy, tel. 487873223. Polohu penzionu si můžete najít na webové adrese www.mapy.cz .

Stravování:
Stravování v rozsahu plné penze je zajištěno v Penzionu Sportcentrum a bude splňovat zásady zdravé výživy.

Program:
Hlavní programovou náplň bude tvořit pohyb v nejrůznějších formách. Každé
dsc01957dopoledne se bude cvičit v tělocvičně, která je součástí Penzionu Sportcentrum. V části cvičební hodiny se bude cvičit s overbally (malé nafukovací míčky). Odpoledne bude věnováno dalším sportovním odvětvím nebo turistice po historicky i přírodně zajímavém okolí. V případě hezkého počasí si užijete vodní hrátky na Máchově jezeře.

 

 

V týdnu pro rodiče s dětmi:

dsc01969

Pro děti bude připraven speciální program organizovaný Zuzanou Málkovou.

 

 

 

 
POBYT PRO RODIČE S DĚTMI - STARÉ SPLAVY  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Čtvrtek, 13 květen 2010
Nabídka pobytu pro rodiče s dětmi zaměřeného na pohyb a seznámení se zásadami zdravého životního stylu. machac.jpg
Celý článek...
 
Děti s rodiči si užili AKTIVNÍ TÝDEN U MÁCHOVA JEZERA  Tisk   Email
Napsal Jana Divoká   |   Pátek, 08 srpen 2008
mch_3.jpgV týdnu od 29. července do 5. srpna 2008 proběhl pobyt rodičů (prarodičů) a dětí ve Starých Splavech u Máchova jezera. Letos se jej zúčastnilo 14 rodin, které měly možnost využít nabídky cvičení, sportovních her, turistiky a také se seznámit se zásadami zdravého životního stylu a rozumného snižování nadváhy.
Celý článek...
 
VÝSLEDKOVÁ LISTINA - HRAVĚ ŽIJ ZDRAVĚ  Tisk   Email
Napsal PhDr. Iva Málková   |   Pondělí, 22 říjen 2007
Do projektu internetového kurzu HRAVĚ ŽIJ ZDRAVĚ, který začal v roce 2007 se zapojilo celkem 150 škol, téměř 8000 dětí a 600 dospělých. Vznikl velmi zdařilý internetový program a program na hodnocení jídelníčku pro děti i dospělé.
 
 
Celý článek...
 
HRAVĚ ŽIJ ZDRAVĚ 2007  Tisk   Email
Napsal PhDr. Iva Málková   |   Úterý, 09 říjen 2007
Hravě žij zdravě!
Dětská obezita resp. nadváha se stala v poslední době velmi diskutovaným tématem. Podle nových výzkumů je každé páté dítě do 12-ti let a každé desáté dítě do 17-ti let obézní nebo má nadváhu a je tedy jasné, že situace vyžaduje systematičtější řešení!
Co s tím?
Společnost STOB začala pořádat rodinné kurzy snižování nadváhy. Ale i přes to, že jsou velmi úspěšné, je jejich možnost systematického působení prozatím značně omezená. Chtělo by to akci, která co nejpřirozenějším způsobem osloví co největší počet dětí a jejich rodin a nabídne jim program, prostřednictvím kterého budou moci pomalu měnit svůj životní styl. Zkrátka „Hravě žít zdravě!“.
Od myšlenky k realizaci
Z těchto předpokladů se pomalu rodil nápad na vytvoření celorepublikového projektu, jehož základem by se stal internetový kurz zdravého životního stylu. Chybělo však to zásadní – sponzor! Myšlenka na uskutečnění projektu tak ležela dlouhou dobu v pomyslném šuplíku, až do chvíle, kdy byla společnosti STOB resp. občanské sdružení STOB PLUS, které vzniklo právě na podporu prevence dětské obezity, nabídnuta finanční podpora ze strany společnosti Kofola a.s.– výrobce pramenité vody Rajec. V prosinci 2007 tak, k naší radosti, mohla začít práce na konkrétní podobě projektu.
Celý článek...
 
 
 
 
 
NOVINKY
NEJČTENĚJŠÍ
 
     
  Hravě žij zdravě - Tyto stránky vznikly a jejich provoz byl podpořen z dotačních programů MZ ČR Národní program zdraví - Projekty podpory zdraví pro rok 2008, 2009 a 2010.
Veškerý zde publikovaný materiál (textový i obrazový), lze použít pouze s písemným souhlasem autora či vlastníka.
Kontaktovat je lze na našem e-mailu. - Webmaster: www, e-mail - Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 bodů.