www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz
 

Databáze potravin
PRO DĚTI
Aktuality
Soutěž Hravě žij zdravě
Akce pro děti
Rodinné kurzy
Zdravá výživa
Pohybová aktivita
Strážci zdraví
PRO RODIČE
Rady pro rodiče
Čtení pro rodiče
PRO ODBORNÍKY
Pro pediatry
Pedagogové a trenéři
Výživa dětí
OSTATNÍ
Hry
Humor
Recepty
On-line poradna
Odkazy
Vyhledat
Kontakt
RSS

S T A T I S T I K Y
Zimní kurz 2011 byl úspěšný
Napsal Jana Píchová   |   Pondělí, 18 duben 2011

kurz.jpgSlavnostně jsme zakončili zimní běh RODINNÉHO KURZU, který probíhal v Praze v Gymnáziu na Vítězné pláni od 17.1. do 28.3.2011

Scházeli jsme se každé pondělí od 17:00 do 19:15 hodin. První část setkání trávily děti a rodiče odděleně. Zatímco děti cvičily pod vedením zkušené lektorky, rodiče si v rámci tzv. rodičovské skupiny povídaly s lektorkami Janou a Janou na témata úzce souvisejícími se stravovacími návyky, nadváhou, vtahem rodičů k dětem apod. Ve druhé části lekce jsme již pracovali všichni dohromady a společně nacvičovali dovednosti týkající se přímo stravování a zdravého životního stylu formou her, soutěží a kvízů. Děti v průběhu lekcí sbíraly body a soutěžily v rámci celého běhu kurzu.

Těšíme se na další běh kurzu, který otevíráme opět v září 2011.

Pro více informací se, prosím, obracejte na paní Janu Divokou, tel. 603 347 250, email:

sezeni1.jpg

 

 
KURZ RODINNÉHO HUBNUTÍ V PRAZE - od 23.9.2013
Napsal Jana Píchová   |   Úterý, 18 leden 2011

tip.gif

Co Vás čeká? Společně s naší pomocí si upravíte pohybové a stravovací návyky tak, abyste si celkově zkvalitnili svůj život a dokázali si váhové úbytky trvale udržet. Nečeká Vás žádná dieta, naučíte se, jak si jídelníček připravovat sami tak, abyste konzumovali přiměřené množství potravin, a aby jídelníček obsahoval všechny pro tělo důležité živiny. Dále se budeme věnovat situacím, které s jídlem úzce souvisí (oslavy, svátky apod.) a naučíte se správně chovat v situacích, které Vás k jídlu nutí. V kurzu klademe také velký důraz na budování a zkvalitňování vztahu rodič - dítě.
Kurz má 10 lekcí, cena kurzu je 2.900,- Kč. POZOR! Kurz je podpořen z grantu hlavního města Prahy a díky němu je možno získat 50% slevu na kurz!!!!

   

Celý článek...
 
Úspěchy pražského podzimního kurzu 2010
Napsal Jana Píchová   |   Úterý, 18 leden 2011

Úspěšně jsme ukončili podzimní pražský kurz. Užili jsme si s našimi klienty spoustu veselých i některé smutnější chvíle, děti se naučily novým dovednostem a rodiče získali spoustu cenných informací. Scházeli jsme se každé pondělí od 17:00 do 19:30 v budově Gymnázia na Vítězné pláni na Praze 4, u metra Vyšehrad. Kurzu se zúčastnilo 11 rodinných dvojic. 

Během kurzu se většině účastníků podařilo nastartovat se směrek k novému životnímu stylu a dohromady shodili 28 kg !!! Držíme jim palce do dalších měsíců. Jana P. a Jana D.

 

Další kurz zahajujeme 17.1.2011 !!!!

 

 

 
RODINNÝ kurz Liberec
Napsal Jana Píchová   |   Čtvrtek, 02 prosinec 2010

RODINNÝ kurz Liberec

Začínáme: 11.1.2011
Kde: DDM Větrník,Riegrová 16, Liberec 1
Čas: od 16-18 hoh.

Bližší informace:
Jana Šlachtovská
mob.774 182 620
email:
www.hubnutiliberec.cz

 
zimní kurz 2010
Napsal Jana Píchová   |   Úterý, 09 listopad 2010

Od 11.1. 2010 až do 22.3. 2010 jsme se pravidelně společně scházeli v Gymnáziu na Vítězné pláni  v Praze 4 na hodinu cvičení dětí, zatímco rodiče se účastnili skupiny zaměřené na rodinná témata související s výchovou dětí, problematikou příjmu potravy a další. Následovala hodinovka  her a nových informací společně pro děti a rodiče. Z přihlášených 12 dvojic (rodič - dítě) setrvalo až do konce náročného kurzu 10 párů. Zajímavostí tohoto běhu kurzů byla účast 4 babiček, které navštěvovaly kurz s vnoučaty a byly ohromným přínosem nejen svým dětem, ale všem zůčastněným během skupinového povídání rodičů nad rodinnými situacemi souvisejícími se snižováním nadváhy dětí. Kurz jsme zkončili velmi příjemným občerstvením, které připravili sami účastníci. Tip na vločkovo - mrkvové sušenky, které byly hitem závěrečného večera naleznete zde

A jaké byly úspěchy snižování váhy? Nejvyšší váhový úbytek u dětí byl 4,2kg, u rodičů pak 2,6 kg. Největší rozdíl v pase u dětí byl 11cm. Úplně nejcennějším je však vítězství, které sami nad sebou vyhráli všichni účastníci, kteří kurz dochodili až do konce - odnesli si spoustu cenných rad a vykročili o krok dál. Gratulujeme. Jana P. a Jana D.

 
RODINNÝ KURZ V PRAZE od 17.1.2011
Napsal Jana Píchová   |   Neděle, 07 listopad 2010

RODINNÝ KURZ V PRAZE - zahajujeme v pondělí 17.1. 2011 tip.gif

Co Vás čeká? Společně s naší pomocí si upravíte pohybové a stravovací návyky tak, abyste si celkově zkvalitnili svůj život a dokázali si váhové úbytky trvale udržet. Nečeká Vás žádná dieta, naučíte se, jak si jídelníčk připravovat sami tak, abyste konzumovali přiměřené množství potravin, a aby jídelníček obsahoval všechny pro tělo důležité živiny. Dále se budeme věnovat  situacím, které s jídlem úzce souvisí (oslavy, svátky apod.) a naučíte se správně chovat v situacích, které Vás k jídlu nutí. V kurzu klademe také velký důraz na budování a zkvalitňování vztahu rodič - dítě.

Jak kurz probíhá?  Scházíme se každé pondělí od 17:00 do 19:30. První část setkání tráví děti a rodiče odděleně - zatímco děti cvičí pod vedením zkušené lektorky aerobic, florbal, basketbal, soutěživé hry aj. (klademe důraz na rozmanitost), rodiče si v rámci tzv. rodičovské skupiny povídají s lektorkami na témata úzce související se stravovacími návyky, nadváhou, vtahem rodičů k dětem apod. Ve druhé části lekce jsou již rodiče a děti dohromady a společně nacvičují dovednosti týkající se přímo stravování a zdravého životního stylu formou her, soutěží, kvízů atd. Děti v průběhu lekcí sbírají body a soutěží v rámci celého běhu kurzu.

Kurz má 10 lekcí, cena kurzu je 1.950,- Kč (1.300,- Kč pro dítě a 650,- Kč pro dospělého).

Kde kurz probíhá? V budově Gymnázia na Vítězné pláni na Praze 4, (metro "C" Vyšehrad). Kurz začíná 17.1.2011 od 17:00.

Kurz probíhá pod vedením lektorek Mgr. Jany Divoké a Mgr. Jany Klinderové Píchové, cvičení zajišťuje cvičitelka Viktoriya Chubika Dis. Více informací získáte na emailové adrese Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo na telefonu 603 347 250. 

Přihlásit se můžete ZDE.

 

 
RODINNÝ KURZ - TÁBOR
Napsal Jana Píchová   |   Pátek, 03 září 2010
 
NOVĚ OTEVŘENÉ RODINNÉ KURZY – LIBEREC, KLADNO, HRADEC KRÁLOVÉ
Napsal Jana Píchová   |   Pátek, 03 září 2010

ZVEME VÁS DO NOVĚ OTEVŘENÝCH Rodinných kurzů v Liberci, Kladně, Táboře a Hradci Králové

Od září / října se můžete přihlásit do nově otevřených rodinných kurzů snižování nadváhy. Pro více informací ohledně kurzů se, prosím, podívejte do sekce RODINNÉ KURZY/ MIMOPRAŽSKÉ KURZY, kde naleznete odkazy na jednotlivé destinace.

 
RODINNÝ KURZ - LIBEREC
Napsal Jana Píchová   |   Pátek, 03 září 2010

Dovolujeme si Vás pozvat do rodinného kurzu. Začínáme 5.11.2010, kurz bude probíhat každé úterý od 16 do 18 hodin. Scházet se budeme v DDM Větrník, ul. Riegrova 16, Liberec 1.
Kurz je určen pro děti ve věku 8-12 let a jejich rodiče.

 

Pro více informací se můžete obrátit na paní Janu Šlachtovskou
kontakt: mob.774 18 26 20,

 
RODINNÝ KURZ - HRADEC KRÁLOVÉ
Napsal Jana Píchová   |   Pátek, 03 září 2010
Podchytit obezitu u dětí je velmi důležité, protože bohužel dítě s kily navíc z obezity většinou nevyroste. V to většinou rodiče často doufají a nesnaží se nijak dítěti pomoci. Pokud by pomoci chtěli, většinou neví, jak na to. Nabízíme Vám možnost navštěvovat spolu s dítětem osvědčené rodinné kurzy snižování nadváhy, které organizuje společnost STOB, což je společnost lékařů, psychologů, dietních sester, cvičitelek a dalších odborníků, kteří se již mnoho let snaží pomoci především obézním dospělým. Ti "šťastnější" z Vás, kteří problémy s nadváhou nemáte, budete mít šanci se v kurzech učit zdravějšímu způsobu života. Velkým pozitivem kurzů je i vzájemné poznávání rodiče a dítěte a upevňování rodinných vztahů. Vždyť v běžném životě nemáte mnoho příležitostí k tomu, abyste viděli, jak se Vaše děti chovají nebo jak reagují ve společnosti vrstevníků a při společném setkávání takovou možnost získáváte.

Cílem rodinných kurzů je naučit klienty s nadváhou zdravému životnímu stylu - tedy postupně upravit jejich stravovací a pohybové návyky tak, aby nejen snížili svou hmotnost a zkvalitnili svůj život, ale také, aby si uměli váhové úbytky udržet. V kurzech je užívána kognitivně - behaviorální psychoterapie, která se celosvětově ukazuje při léčbě obezity jako nejúčinnější. Metodika kurzů pro děti od 6 do 14 let je v podstatě stejná, jako u kurzů pro dospělé s tím, že je zjednodušena a podávána hravou, zábavnou formou. Je však nezbytné, aby na kurzy děti doprovázel někdo dospělý - nejlépe rodič, eventuálně prarodič a společně s dítětem se terapie zúčastnil. Bez praktické pomoci a spolupráce dospělého, který je pro dítě modelem, by totiž terapie nebyla tak účinná. Samozřejmě, že dospělý, který má též problémy s nadváhou, může redukovat hmotnost společně s dítětem.
Kurzy snižování nadváhy pro děti s doprovodem jsou čtvrtletní - 1 lekce týdně. Lekce se skládá z 1 hodiny cvičení přizpůsobeného možnostem Vás i Vašich dětí a 1,5 hodin skupinové terapie (společného povídání, probírání náplně jednotlivých lekcí). Kurzy budou probíhat pod vedením Ing. Lenky Jebouskové - tel. 604 898 254 (certifikované lektorky STOB, profiinstruktorky aerobicu a absolventky specializace dětský a juniorský aerobic s osvědčením o pedagogické způsobilosti a praxi práce s dětmi v oboru 10 let) ve Fitline & Beauty centru v HK. Cena kurzu pro dítě i rodiče je celkem 1.650,-Kč. Zahajujeme vždy v lednu, dubnu a v září. Rezervace zaplacením zálohy 450,- Kč nebo úhradou kurzovného. Více info na www.fitline.cz, zde jsou zveřejněny i výsledky již proběhlých rodinných kurzů snižování nadváhy. Kurzy probíhají vždy v neděli, kdy nemáte pracovní povinnosti. Včas rezervujte, program možný jen s menší skupinou dětí!!!

 

Ing. Lenka Jebousková

Veverkova 1631/5
vedle Bavlny - 3. Patro
500 02, Hradec Králové
tel.: 498 500 431
www.fitline.cz


 

 
RODINNÝ KURZ - KLADNO
Napsal Jana Píchová   |   Pátek, 03 září 2010

Začátek podzimního kurzu je plánovaný na 27.10.2010 pod vedením Jany Dlouhé a Lady Kohoutové.

Pro více informací ohledně místa konání, kurzovném a dalších podmínkách se můžete obrátit na paní Janu a Ladu na email:

 
 
 
 
 
NOVINKY
NEJČTENĚJŠÍ
 
     
  Hravě žij zdravě - Tyto stránky vznikly a jejich provoz byl podpořen z dotačních programů MZ ČR Národní program zdraví - Projekty podpory zdraví pro rok 2008, 2009 a 2010.
Veškerý zde publikovaný materiál (textový i obrazový), lze použít pouze s písemným souhlasem autora či vlastníka.
Kontaktovat je lze na našem e-mailu. - Webmaster: www, e-mail - Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 bodů.