www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz
 

Databáze potravin
PRO DĚTI
Aktuality
Soutěž Hravě žij zdravě
Akce pro děti
Rodinné kurzy
Zdravá výživa
Pohybová aktivita
Strážci zdraví
PRO RODIČE
Rady pro rodiče
Čtení pro rodiče
PRO ODBORNÍKY
Pro pediatry
Pedagogové a trenéři
Výživa dětí
OSTATNÍ
Hry
Humor
Recepty
On-line poradna
Odkazy
Vyhledat
Kontakt
RSS

S T A T I S T I K Y
HRAVĚ ŽIJ ZDRAVĚ 2007  Tisk   Email
Napsal PhDr. Iva Málková   |   Úterý, 09 říjen 2007
Hravě žij zdravě!
Dětská obezita resp. nadváha se stala v poslední době velmi diskutovaným tématem. Podle nových výzkumů je každé páté dítě do 12-ti let a každé desáté dítě do 17-ti let obézní nebo má nadváhu a je tedy jasné, že situace vyžaduje systematičtější řešení!
Co s tím?
Společnost STOB začala pořádat rodinné kurzy snižování nadváhy. Ale i přes to, že jsou velmi úspěšné, je jejich možnost systematického působení prozatím značně omezená. Chtělo by to akci, která co nejpřirozenějším způsobem osloví co největší počet dětí a jejich rodin a nabídne jim program, prostřednictvím kterého budou moci pomalu měnit svůj životní styl. Zkrátka „Hravě žít zdravě!“.
Od myšlenky k realizaci
Z těchto předpokladů se pomalu rodil nápad na vytvoření celorepublikového projektu, jehož základem by se stal internetový kurz zdravého životního stylu. Chybělo však to zásadní – sponzor! Myšlenka na uskutečnění projektu tak ležela dlouhou dobu v pomyslném šuplíku, až do chvíle, kdy byla společnosti STOB resp. občanské sdružení STOB PLUS, které vzniklo právě na podporu prevence dětské obezity, nabídnuta finanční podpora ze strany společnosti Kofola a.s.– výrobce pramenité vody Rajec. V prosinci 2007 tak, k naší radosti, mohla začít práce na konkrétní podobě projektu.
Osm týdnů zdravého životního stylu

Výsledkem intenzivního tříměsíčního snažení všech tvůrců projektu bylo spuštění internetového kurzu zdravého životního stylu Hravě žij zdravě!, doprovázeného celorepublikovou soutěží pro děti, rodiny a školy.
Po dva měsíce, v osmi zábavných lekcích, měly děti možnost prostřednictvím her, hádanek a kvizů poznávat zásady zdravého životního stylu a díky programu na hodnocení stravovacích a pohybových návyků  „trénovat“ zařazení těchto zásad do svého života.
Dítě – rodina – škola
Součástí internetového kurzu se stal i program pro hodnocení jídelníčku dospělých. Pokud dospělý během akce zapisoval do programu svůj jídelníček, připisoval soutěžní body na konto svého dítěte resp. rodiny.
Děti však soutěžily nejen za sebe a svou rodinu, ale také za svou školu, pokud se ta do projektu registrovala. Touto cestou bychom rádi poděkovali všem pedagogům, kteří akci na školách koordinovali.
 
< Předch.
 
 
 
 
NOVINKY
NEJČTENĚJŠÍ
 
     
  Hravě žij zdravě - Tyto stránky vznikly a jejich provoz byl podpořen z dotačních programů MZ ČR Národní program zdraví - Projekty podpory zdraví pro rok 2008, 2009 a 2010.
Veškerý zde publikovaný materiál (textový i obrazový), lze použít pouze s písemným souhlasem autora či vlastníka.
Kontaktovat je lze na našem e-mailu. - Webmaster: www, e-mail - Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 bodů.