www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz
 

Databáze potravin
PRO DĚTI
Aktuality
Soutěž Hravě žij zdravě
Akce pro děti
Rodinné kurzy
Zdravá výživa
Pohybová aktivita
Strážci zdraví
PRO RODIČE
Rady pro rodiče
Čtení pro rodiče
PRO ODBORNÍKY
Pro pediatry
Pedagogové a trenéři
Výživa dětí
OSTATNÍ
Hry
Humor
Recepty
On-line poradna
Odkazy
Vyhledat
Kontakt
RSS

S T A T I S T I K Y
RODINNÝ KURZ - HRADEC KRÁLOVÉ  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Pátek, 03 září 2010
Podchytit obezitu u dětí je velmi důležité, protože bohužel dítě s kily navíc z obezity většinou nevyroste. V to většinou rodiče často doufají a nesnaží se nijak dítěti pomoci. Pokud by pomoci chtěli, většinou neví, jak na to. Nabízíme Vám možnost navštěvovat spolu s dítětem osvědčené rodinné kurzy snižování nadváhy, které organizuje společnost STOB, což je společnost lékařů, psychologů, dietních sester, cvičitelek a dalších odborníků, kteří se již mnoho let snaží pomoci především obézním dospělým. Ti "šťastnější" z Vás, kteří problémy s nadváhou nemáte, budete mít šanci se v kurzech učit zdravějšímu způsobu života. Velkým pozitivem kurzů je i vzájemné poznávání rodiče a dítěte a upevňování rodinných vztahů. Vždyť v běžném životě nemáte mnoho příležitostí k tomu, abyste viděli, jak se Vaše děti chovají nebo jak reagují ve společnosti vrstevníků a při společném setkávání takovou možnost získáváte.

Cílem rodinných kurzů je naučit klienty s nadváhou zdravému životnímu stylu - tedy postupně upravit jejich stravovací a pohybové návyky tak, aby nejen snížili svou hmotnost a zkvalitnili svůj život, ale také, aby si uměli váhové úbytky udržet. V kurzech je užívána kognitivně - behaviorální psychoterapie, která se celosvětově ukazuje při léčbě obezity jako nejúčinnější. Metodika kurzů pro děti od 6 do 14 let je v podstatě stejná, jako u kurzů pro dospělé s tím, že je zjednodušena a podávána hravou, zábavnou formou. Je však nezbytné, aby na kurzy děti doprovázel někdo dospělý - nejlépe rodič, eventuálně prarodič a společně s dítětem se terapie zúčastnil. Bez praktické pomoci a spolupráce dospělého, který je pro dítě modelem, by totiž terapie nebyla tak účinná. Samozřejmě, že dospělý, který má též problémy s nadváhou, může redukovat hmotnost společně s dítětem.
Kurzy snižování nadváhy pro děti s doprovodem jsou čtvrtletní - 1 lekce týdně. Lekce se skládá z 1 hodiny cvičení přizpůsobeného možnostem Vás i Vašich dětí a 1,5 hodin skupinové terapie (společného povídání, probírání náplně jednotlivých lekcí). Kurzy budou probíhat pod vedením Ing. Lenky Jebouskové - tel. 604 898 254 (certifikované lektorky STOB, profiinstruktorky aerobicu a absolventky specializace dětský a juniorský aerobic s osvědčením o pedagogické způsobilosti a praxi práce s dětmi v oboru 10 let) ve Fitline & Beauty centru v HK. Cena kurzu pro dítě i rodiče je celkem 1.650,-Kč. Zahajujeme vždy v lednu, dubnu a v září. Rezervace zaplacením zálohy 450,- Kč nebo úhradou kurzovného. Více info na www.fitline.cz, zde jsou zveřejněny i výsledky již proběhlých rodinných kurzů snižování nadváhy. Kurzy probíhají vždy v neděli, kdy nemáte pracovní povinnosti. Včas rezervujte, program možný jen s menší skupinou dětí!!!

 

Ing. Lenka Jebousková

Veverkova 1631/5
vedle Bavlny - 3. Patro
500 02, Hradec Králové
tel.: 498 500 431
www.fitline.cz


 

 
 
 
 
 
NOVINKY
NEJČTENĚJŠÍ
 
     
  Hravě žij zdravě - Tyto stránky vznikly a jejich provoz byl podpořen z dotačních programů MZ ČR Národní program zdraví - Projekty podpory zdraví pro rok 2008, 2009 a 2010.
Veškerý zde publikovaný materiál (textový i obrazový), lze použít pouze s písemným souhlasem autora či vlastníka.
Kontaktovat je lze na našem e-mailu. - Webmaster: www, e-mail - Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 bodů.