www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz
 

Databáze potravin
PRO DĚTI
Aktuality
Soutěž Hravě žij zdravě
Akce pro děti
Rodinné kurzy
Zdravá výživa
Pohybová aktivita
Strážci zdraví
PRO RODIČE
Rady pro rodiče
Čtení pro rodiče
PRO ODBORNÍKY
Pro pediatry
Pedagogové a trenéři
Výživa dětí
OSTATNÍ
Hry
Humor
Recepty
On-line poradna
Odkazy
Vyhledat
Kontakt
RSS

S T A T I S T I K Y
DEN ZDRAVÍ V NOVÉ BYSTŘICI  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Středa, 15 červen 2011
den_zdravi_1.jpg

Dne 20. května 2011 proběhl na ZŠ v Nové Bystřici projekt Den zdraví, který se uskutečnil v rámci grantového projektu Zvýšení kvality vzdělávání v ZŠ a MŠ Nová Bystřice, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.1.10/02.0079, podpořeného z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

 

den_zdravi_2.jpg

Záštitu nad tímto projektem, který byl v letošním roce zaměřen na boj s obezitou žáků 2. stupně základní školy, převzala paní Ing. Zuzana Brzobohatá, poslankyně Evropského parlamentu, která svým podpisem podpořila písemné prohlášení o ustanovení 22. května jako Evropského dne boje proti obezitě. Akce začala slavnostním přivítáním hejtmana Jihočeského kraje pana Mgr. Jiřího Zimoly, místostarosty Města Nová Bystřice pana Jaromíra Mitáše a všech ostatních. Pan hejtman vyzdvihl smysluplnost této akce, hovořil o potřebách dodržování zdravého životního stylu a na závěr všem popřál, aby se jim dnešní den líbil. Paní poslankyně se bohužel kvůli pracovním povinnostem v cizině nemohla dostavit, a tak zaslala pozdravný dopis, ve kterém nám oznámila, že v Evropském parlamentu se nedávno také věnovali obezitě jako celospolečenskému problému. Osobně podporuje všechna opatření, která pomohou tomu, aby chronicky obézní nebyli nikterak postihováni, diskriminováni, a naopak, aby jim společnost pomohla posilovat jejich úsilí ke zvládnutí jejich problému s nadváhou. Závěrem připomněla, že při boji s obezitou nejen správný jídelníček, ale i pohyb tvoří základ úspěchu.

A jaký byl program?     

Pro 9. třídy byl připraven pestrý a zároveň náročný program ve FITKU EDEN v Jindřichově Hradci, žáci si vyzkoušeli spinning, trampolínky a sebeobranu. Ve škole a v přilehlé sportovní hale si v praktických částech zacvičili nejen žáci, ale i pedagogové s pí. Dagmarou Hrnčíříkovou, vyzkoušeli  ZUMBU s pí. Trepkovou, BODY STYLING s pí. Monikou Tržilovou z FITKA EDEN, BŘIŠNÍ TANCE s pí. Mgr. Martinou Richterovou a jejími cvičenkami.

V teoretických částech navštívili přednášky z oblasti zdravého životního stylu také zájemci z řad občanů  Nové Bystřice. O správných stravovacích návycích a celkově o dodržování zásad zdravého životního stylu hovořily pí. Ing. Jana Samcová, dietoložka NATUR HOUSE Jindřichův Hradec, pí. Dagmara Hrnčíříková v zastoupení studia TOP VITALITA, sl. Jana Musilová a pí. Ludmila Rychtaříková. Pí. Hanka Pazderková nám ukázala postup výroby sýra z kravského mléka a seznámila přítomné se vším, co s tím souvisí. S velkým ohlasem se setkala přednáška p. Marka Baštýře (www.pekarstvi-mpm.cz), který hovořil na téma bio pečivo. Následná ochutnávka byla jen potvrzením, že chléb byl opravdu výborný a chutnal všem. 

Pí. Helena Takačová Šnajdrová, lektorka spol. STOB (www.stob.cz) a specialistka na hubnutí a zdravý životní styl, pro děti připravila výstavu potravin s jejich energetickou hodnotou a dobou spalování při jednotlivých zátěžích.

Na závěr celého projektu v rámci zpětné vazby žáci vyplnili připravený dotazník, poté obdrželi diplomy a malou pozornost od pí. Ing. Brzobohaté, poslankyně Evropského parlamentu. Pro zpestření celé této akce byl v přízemí školy zajištěn prodejní stánek, kde pí. vychovatelky Benešová a Evjáková prodávaly výrobky zdravé výživy, o které byl velký zájem především mezi dětmi 1.stupně naší školy. Od 11,30 do 11,45 hodin na ochutnávku těstovinového salátu s lososem, zeleninou a sýrem přišlo 31 novobystřických občanů. 

Mgr. Světlana Kostková, organizátorka projektu

 
Další >
 
 
 
 
NOVINKY
NEJČTENĚJŠÍ
 
     
  Hravě žij zdravě - Tyto stránky vznikly a jejich provoz byl podpořen z dotačních programů MZ ČR Národní program zdraví - Projekty podpory zdraví pro rok 2008, 2009 a 2010.
Veškerý zde publikovaný materiál (textový i obrazový), lze použít pouze s písemným souhlasem autora či vlastníka.
Kontaktovat je lze na našem e-mailu. - Webmaster: www, e-mail - Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 bodů.