www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz
 

Databáze potravin
PRO DĚTI
Aktuality
Soutěž Hravě žij zdravě
Akce pro děti
Rodinné kurzy
Zdravá výživa
Pohybová aktivita
Strážci zdraví
PRO RODIČE
Rady pro rodiče
Čtení pro rodiče
PRO ODBORNÍKY
Pro pediatry
Pedagogové a trenéři
Výživa dětí
OSTATNÍ
Hry
Humor
Recepty
On-line poradna
Odkazy
Vyhledat
Kontakt
RSS

S T A T I S T I K Y
Chci zhubnout - jak začít?  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Pondělí, 20 únor 2012

Dotaz: Dobrý den, je mi 15 let, měřím něco málo přes 150 cm, a vážím 60 kg. Chtěla bych zhubnout alespoň 5 kg. Nedávno jsem vážila asi o 6 kg více, ale měla jsem boreliózu a pro to jsem zhubla. Nevím, jak to mám udělat, protože mi strašně chutná a každý večer mě honí mlsná. Předem Děkuji za radu. V.K.

Odpověď: Dobrý den Veroniko, jak jistě víš, existují některé základní doporučení, které je vhodné při zdravém životním stylu a nejen při snižování nadváhy dodržovat. K nim patří v prvé řadě pravidelný jídelní režim (5 x denně) s večeří nejpozději okolo 18-19. hodiny, pohybová aktivita (alespoň 2 x týdně), omezení vysokokalorických potravin a a dodržování pitného režimu 2-2,5 litru neslazených tekutin za den. Kde začít? Doporučuji Ti, aby ses se svou snahou shodit pár kilogramů svěřila rodičům. Je vhodné, abys byla pod kontrolou dospělé osoby, která dobře zná tvůj zdravotní stav a může ti případně být oporou. Postupně je pak dobré začít s dodržováním jídelního režimu a zvýšením pohybové aktivity. Nezapomínej také, že váha není to nejdůležitější, čeho si na nás druzí všímají, zkus se soustředit i na to jak se chováš k druhým, jaká umíš být kamarádka a na věci, které tě baví. Spoustu cenných informací můžeš také získat na webových stránkách www.hravezijzdrave nebo www.stob.cz  Zdravím Tě, Jana Klinderová Píchová

   

 
< Předch.   Další >
 
 
 
 
NOVINKY
NEJČTENĚJŠÍ
 
     
  Hravě žij zdravě - Tyto stránky vznikly a jejich provoz byl podpořen z dotačních programů MZ ČR Národní program zdraví - Projekty podpory zdraví pro rok 2008, 2009 a 2010.
Veškerý zde publikovaný materiál (textový i obrazový), lze použít pouze s písemným souhlasem autora či vlastníka.
Kontaktovat je lze na našem e-mailu. - Webmaster: www, e-mail - Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 bodů.