www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz
 

Databáze potravin
PRO DĚTI
Aktuality
Soutěž Hravě žij zdravě
Akce pro děti
Rodinné kurzy
Zdravá výživa
Pohybová aktivita
Strážci zdraví
PRO RODIČE
Rady pro rodiče
Čtení pro rodiče
PRO ODBORNÍKY
Pro pediatry
Pedagogové a trenéři
Výživa dětí
OSTATNÍ
Hry
Humor
Recepty
On-line poradna
Odkazy
Vyhledat
Kontakt
RSS

S T A T I S T I K Y
Obě sestry jsou modelky a já si myslím, že jsem obézní.  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Pondělí, 20 únor 2012

Dotaz: Dobrý den, mohli byste mi pomoci ohledně toho, že jsem nejspíš obézní. V červnu mi bude 14 let, vážím 55kg a měřím 162cm. Myslím, že během týdne mám dost pohybu. Od pondělí do čtvrtka občas chodím běhat se psem a večer cvičím různé posilovací cviky. Od pátku do neděle jsem od 1h u koní, ke kterým jezdím na kole (jet tam zabere asi 10 minut po polní cestě) tam se samozřejmě postarám o koně (kydání, seno, podestýlka a pak ježdění) je to docela namáhavé celkově tam totiž máme 15 koní. U koní jsem až do večera, večer ještě cvičím posilovací cviky. Mám docela velké břicho a silná stehna, lýtka oproti nim vypadají poněkud hodně štíhlá. Když jsem oblečená, není to skoro vůbec vidět, ale když se svléknu, tak spokojená rozhodně nejsem. No ale jím tak střídavě, někdy jím zdravě (ovoce, zelenina a sladkého se ani nedotknu) a někdy jím skoro pořád jen sladké. Mamka mi ke snídani téměř pořád dává něco sladkého. Do školy mám většinou zdravé svačiny (celozrnný chleba se zeleninou), na oběd chodím k babičce. Když někdy večer prostě nemám hlad a pak ještě cvičím tak mi kolikrát mamka nadává, že tlustá nejsem, ať nevyvádím hlouposti. I moje 2 sestry (obě modelky) mi to říkají, ale ty by měly mlčet, protože jedna měří cca 175cm , váží 50 kg a je jí 21 let. Druhá měří o něco víc, váží 54kg a je jí 24 let. Docela dost trpím na akné a věřím, že když zlepším svůj životní styl nejen, že se budu cítit líp, ale akné se zmírní a bude to lepší.
Mockrát děkuji za odpověď. Velice si toho vážím!  Anet

Odpověď: Milá Anet, vzhledem k tělesným hodnotám, které uvádíš, rozhodně nemusíš mít strach, že bys byla obézní a je velmi pravděpodobné, že máš vzhledem ke své výšce a váze a dostatku pohybu velmi pěknou postavu. Velmi oceňuji, že se tolik věnuješ pohybové aktivitě - je to vhodné nejen pro udržování postavy, ale pro dobrý pocit a náladu! Zkus se možná více soustředit na své zájmy a na své kamarády a na to v čem jsi dobrá. Nedoporučuji ti srovnávat se s tvými sestrami, co se týká váhy - je všeobecně známé, že modelky mívají podváhu a je to jenom proto, aby na nich modely lépe vypadaly a aby tělo působilo ještě vyšší, což může vypadat dobře na molu nebo v časopise, ale nemusí být tak pěkné v běžném životě. Snaž se mít pravidelný jídelní režim a dostatek pití (cca 2 - 2,5 l/den) a omez potraviny, které pro tvé tělo nejsou zdravé (např. sladké limonády, energydrinky, sladkosti, hranolky apod.). S dostatkem pohybu, který máš, se jistě budeš cítit dobře. Zdravím tě, Jana Klinderová Píchová    

 

 

 
< Předch.   Další >
 
 
 
 
NOVINKY
NEJČTENĚJŠÍ
 
     
  Hravě žij zdravě - Tyto stránky vznikly a jejich provoz byl podpořen z dotačních programů MZ ČR Národní program zdraví - Projekty podpory zdraví pro rok 2008, 2009 a 2010.
Veškerý zde publikovaný materiál (textový i obrazový), lze použít pouze s písemným souhlasem autora či vlastníka.
Kontaktovat je lze na našem e-mailu. - Webmaster: www, e-mail - Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 bodů.