www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz
 

Databáze potravin
PRO DĚTI
Aktuality
Soutěž Hravě žij zdravě
Akce pro děti
Rodinné kurzy
Zdravá výživa
Pohybová aktivita
Strážci zdraví
PRO RODIČE
Rady pro rodiče
Čtení pro rodiče
PRO ODBORNÍKY
Pro pediatry
Pedagogové a trenéři
Výživa dětí
OSTATNÍ
Hry
Humor
Recepty
On-line poradna
Odkazy
Vyhledat
Kontakt
RSS

S T A T I S T I K Y
Nepřekrmuji svého syna?  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Úterý, 27 březen 2012

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu ohledně stravy dítěte (necelé 2 roky - 20 měsíců). Syn velmi rád jí a pořád se dožaduje jídla. Má trochu bříško, přijde mi oplácanější než ostatní děti. V 18měsících měl 89 cm a 12,9 kg. Máme ho v jídle omezovat? Snažím se ho nepřekrmovat, když se dožaduje jídla půl hodiny po jídle, tak dávát spíše ovoce, zeleninu. Např. na večeři mívá necelý 1 rohlík se sýrem nebo malinko másla + šunka a k tomu trochu zeleniny. Je to hodně? Když bude chtít sníst 2 rohlíky (teoreticky), mám ho nechat? Rodina mi tvrdí, že roste a ať jí, kolik chce, že z toho vyroste, ale já si nejsem jistá. Jinak pije jen neslazený ovocný čaj nebo vodu (+ ráno mléko), sladkosti v podstatě nejí, jen velmi výjimečně. Jí co 2 hodiny (brzo ráno mléko, pak snídaně, pak svačina jen ovoce, oběd, svačina většinou jogurt, večeře). Předem děkuji.

Odpověď: Dobrý den, doporučuji Vám dbát na pravidelný jídelní režim, tj. dodržovat 5-6 jídel denně, pokud má syn hlad ještě po jídle, nabídla bych spíše zeleninu. Vzhledem k tabulkám se váha vašeho syna, kterou uvádíte v 18 měsících, pohybuje mezi průměrem a horní hranicí, domnívám se, že není důvod k panice. Snažila bych se však nedávat sladkosti a sladké nápoje, což, jak píšete, dodržujete. Nespoléhala bych na to, že syn z váhy "vyroste", snažila bych se dodržovat režim, jíst společně s ostatními členy rodiny a rozhodně nepřekrmovat, volit kvalitní potraviny, dostatek bílkovin, zeleniny a ovoce. K Vašemu dotazu, zda 2 rohlíky jsou na večeři hodně, domnívám se, že ano, vhodnější je 1 kus pečiva doplněný bílkovinou a zeleninou. Moc Vás zdravím, J. Klinderová Píchová

 
< Předch.   Další >
 
 
 
 
NOVINKY
NEJČTENĚJŠÍ
 
     
  Hravě žij zdravě - Tyto stránky vznikly a jejich provoz byl podpořen z dotačních programů MZ ČR Národní program zdraví - Projekty podpory zdraví pro rok 2008, 2009 a 2010.
Veškerý zde publikovaný materiál (textový i obrazový), lze použít pouze s písemným souhlasem autora či vlastníka.
Kontaktovat je lze na našem e-mailu. - Webmaster: www, e-mail - Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 bodů.