www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz
 

Databáze potravin
PRO DĚTI
Aktuality
Soutěž Hravě žij zdravě
Akce pro děti
Rodinné kurzy
Zdravá výživa
Pohybová aktivita
Strážci zdraví
PRO RODIČE
Rady pro rodiče
Čtení pro rodiče
PRO ODBORNÍKY
Pro pediatry
Pedagogové a trenéři
Výživa dětí
OSTATNÍ
Hry
Humor
Recepty
On-line poradna
Odkazy
Vyhledat
Kontakt
RSS

S T A T I S T I K Y
POSEDMÉ SI SPOLEČNĚ ZKUSÍME, JAK HRAVĚ JDE ŽÍT ZDRAVĚ!  Tisk   Email
Napsal Jana Divoká   |   Čtvrtek, 10 říjen 2013

Již na začátku září byla zahájena registrace do sedmého ročníku výukového kurzu zdravého životního stylu Hravě žij zdravě. Hlavním cílem internetového kurzu je především prevence obezity a špatného způsobu životního stylu u žáků základních škol. Metodika projektu hravou formou mění nevhodné stravovací návyky, zlepšuje pitný režim a zvyšuje zájem mládeže o pohybovou aktivitu. Soutěžní část kurzu je primárně určena pro páté třídy základních škol v České republice, nesoutěžně se ale může zapojit každý školák, který má zájem o svůj vyvážený životní styl.  

Účasti v soutěžní části kurzu předchází registrace učitelů a pátých tříd, jež začala od 9. 9. 2013 na www.soutez.hravezijzdrave.cz.

Od 23. 9. 2013 probíhá registrace samotných páťáků do pedagogy založených tříd. Registrace končí 3. 12. 2013 a soutěž trvá až do 31. 12. 2013.

Pro všechny soutěžně přihlášené páté třídy, které kurz v řádném termínu dokončí a zároveň získají největší počet bodů, jsou i letos připravené zajímavé výhry podporující aktivní životní styl.

Hlavními partnery jsou Potravinářská komora ČR, Česká technologická platforma pro potraviny. Odborným garantem projektu a tvůrcem metodiky kurzu je společnost STOB Ivy Málkové. Odborným garantem je i Poradenské centrum Výživa dětí.

Od svého založení se do kurzu registrovalo přes 40 tisíc žáků základních škol z ČR. Šestého ročníku se zúčastnilo na 7 000 žáků pátých tříd z ČR. Soutěžně kurz dokončilo téměř 4 000 páťáků. Velmi nás těší zájem nesoutěžně zapojených žáků. Těch se do projektu v roce 2012 zaregistrovalo přes 800.

 
< Předch.   Další >
 
 
 
 
NOVINKY
NEJČTENĚJŠÍ
 
     
  Hravě žij zdravě - Tyto stránky vznikly a jejich provoz byl podpořen z dotačních programů MZ ČR Národní program zdraví - Projekty podpory zdraví pro rok 2008, 2009 a 2010.
Veškerý zde publikovaný materiál (textový i obrazový), lze použít pouze s písemným souhlasem autora či vlastníka.
Kontaktovat je lze na našem e-mailu. - Webmaster: www, e-mail - Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 bodů.