www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz
 

Databáze potravin
PRO DĚTI
Aktuality
Soutěž Hravě žij zdravě
Akce pro děti
Rodinné kurzy
Zdravá výživa
Pohybová aktivita
Strážci zdraví
PRO RODIČE
Rady pro rodiče
Čtení pro rodiče
PRO ODBORNÍKY
Pro pediatry
Pedagogové a trenéři
Výživa dětí
OSTATNÍ
Hry
Humor
Recepty
On-line poradna
Odkazy
Vyhledat
Kontakt
RSS

S T A T I S T I K Y
ZAKAZOVAT NEBO NEZAKAZOVAT DĚTEM JÍDLO?  Tisk   Email
Napsal PhDr. Iva Málková   |   Středa, 06 srpen 2008
Zakázané jídlo je dělá žádoucnějším. Žádná potravina v rozumném množství není nebezpečná, Většina  potravin se dá nahradit potravinami podobné chuti ale s výhodnějším složením.  A úplně nejlepším řešením   je rozšiřovat spíše rejstřík potravin pro dítě  tak, aby si oblíbilo nějaké zdravé jídlo samo – metody jak na to závisí samozřejmě na věku dítěte.
 
Děti budou jíst to, co jim chutná, je tedy výhodné přimět dětí k tomu, aby  měli rádi např. zeleninu a ovoce a ne jim zakazovat nevhodná jídla. Pokud je  přimějeme ke konzumaci vhodných potravin, nezbude jim již místo  na konzumaci tučných jídel a nebudete je muset zakazovat. Nechte místo chipsů či tyčinek dětem na očích nakrájenou zeleninu  a ovoce, připravte jim to jakou součást svačiny, nechte zeleninové saláty vepředu v ledničce, případně nechte na stole v miskách atraktivně připravenou zeleninu. To, že jste nakoupili domů zeleniny je důležitý krok, ale nestačí. Zelenina musí být připravená ke konzumaci stejně jako chipsy.V autě nechte pytlík křížal apod.. To platí pro  děti jakékoliv váhy. Nevhodná strava škodí i štíhlým dětem, u kterých způsobuje stejně tak jako u obézních zubní kazy, bolesti břicha, zácpu, výkyvy nálad, závislost na sladkém apod.
 
< Předch.   Další >
 
 
 
 
NOVINKY
NEJČTENĚJŠÍ
 
     
  Hravě žij zdravě - Tyto stránky vznikly a jejich provoz byl podpořen z dotačních programů MZ ČR Národní program zdraví - Projekty podpory zdraví pro rok 2008, 2009 a 2010.
Veškerý zde publikovaný materiál (textový i obrazový), lze použít pouze s písemným souhlasem autora či vlastníka.
Kontaktovat je lze na našem e-mailu. - Webmaster: www, e-mail - Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 bodů.