www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz
 

Databáze potravin
PRO DĚTI
Aktuality
Soutěž Hravě žij zdravě
Akce pro děti
Rodinné kurzy
Zdravá výživa
Pohybová aktivita
Strážci zdraví
PRO RODIČE
Rady pro rodiče
Čtení pro rodiče
PRO ODBORNÍKY
Pro pediatry
Pedagogové a trenéři
Výživa dětí
OSTATNÍ
Hry
Humor
Recepty
On-line poradna
Odkazy
Vyhledat
Kontakt
RSS

S T A T I S T I K Y
PODZIMEM NEKONČÍ ČAS HRÁTEK A AKTIVNÍHO ODPOČINKU NA ČERSTVÉM VZDUCHU  Tisk   Email
Napsal Jana Divoká   |   Sobota, 09 listopad 2013

Může se zdát, že s podzimem končí čas volné a bezstarostné zábavy v přírodě, jak tomu bylo v létě. Opak je ale pravdou, protože toto období nabízí zase jiné možnosti, jak lze trávit v podzimem zahalené krajině volný čas.

Své o tom ví i žákyně z Vítonic a Merlínku, které nám poslaly své příběhy z podzimních prázdnin. 

Celý článek...
 
Ideální aktivní podzimní prázdniny, jak jste je prožili?  Tisk   Email
Napsal Jana Divoká   |   Čtvrtek, 31 říjen 2013

Ahoj kamarádi!

Jak jste si užili podzimní prázdniny? Počasí nebylo vůbec špatné, tak se nám pochlubte, jak jste využili volný čas. Pište nám na nebo navštivte s paní učitelkou, panem učitelem či rodiči náš facebookový profil Hravě žij zdravě.

Ale hlavně nezapomeňte, že kurz je stále otevřený a hrajeme o skvělé ceny od společnosti Plastkon! Registrace do soutěžní části kurzu Hravě žij zdravě končí 3. 12. 2013 a soutěž bude uzavřena 31. 12. 2013.

Celý kurz běží na www.soutez.hravezijzdrave.cz. 

Přejeme hodně zábavy při zkoumání toho, jak snadné je žít zdravě!

Tým Hravě žij zdravě 

 
POSEDMÉ SI SPOLEČNĚ ZKUSÍME, JAK HRAVĚ JDE ŽÍT ZDRAVĚ!  Tisk   Email
Napsal Jana Divoká   |   Čtvrtek, 10 říjen 2013

Již na začátku září byla zahájena registrace do sedmého ročníku výukového kurzu zdravého životního stylu Hravě žij zdravě. Hlavním cílem internetového kurzu je především prevence obezity a špatného způsobu životního stylu u žáků základních škol. Metodika projektu hravou formou mění nevhodné stravovací návyky, zlepšuje pitný režim a zvyšuje zájem mládeže o pohybovou aktivitu. Soutěžní část kurzu je primárně určena pro páté třídy základních škol v České republice, nesoutěžně se ale může zapojit každý školák, který má zájem o svůj vyvážený životní styl.  

Celý článek...
 
Soutěž Hravě žij zdravě začíná 27. září  Tisk   Email
Napsal Jana Divoká   |   Úterý, 21 září 2010

Vážení příznivci zdravého životního stylu!

V pondělí 27. září 2010 odstartuje čtvrtý ročník internetového vzdělávacího kurzu zdravého životního stylu Hravě žij zdravě 2010. Kromě zábavně podaných informací o tom, jak být fit, získáte šanci zapojit se jako třída do soutěže o báječné ceny. Nejlepší třída páťáků z každého kraje České republiky získá výlet s oficiálním dopravcem kurzu Českými drahami a překvapení s Kudy z nudy. Tři nejúspěšnější přihlášené páté ročníky budou odměněny nafukovacími trampolínami od společnosti Ultimate.

Než začnete soutěžit o bezva ceny, musíte se zaregistrovat na www.soutez.hravezijzdrave.cz , kde najdete i celá pravidla soutěže a další potřebné informace.

Registrace bude ukončena 3. 12. 2010.Soutěž bude uzavřena 31. 12. 2010.


Hodně štěstí v soutěži a spoustu zábavy přeje

Tým Hravě žij zdravě!

 
Znáte aktivity, které čelí i nepříznivému počasí? Podělte se s námi  Tisk   Email
Napsal Jana Divoká   |   Středa, 15 září 2010

Počasí se s létem loučí velmi uplakaně. Aktivně žijící člověk však pokaždé najde způsob, jak se po prosezeném dni v práci nebo ve škole pořádně protáhnout.

Již 6. 9. byla zahájena registrace pedagogů do výukového kurzu zdravého životního stylu Hravě žij zdravě 2010. Už chybí jen pár dnů, než bude zahájeno přihlašování samotných žáků pátých tříd, které zároveň odstartuje soutěžní část kurzu. A ceny do soutěže jsou opravdu velmi atraktivní. Podobně jako v loňském roce nepostrádají překvapení, zábavu a hlavně aktivní prožití společných chvil pro nejúspěšnější třídní kolektivy.

Kurz i soutěž budou zahájeny 27. 9.2010. Než se tak stane, vyzývá organizační tým Hravě žij zdravě všechny zájemce o aktivní životní styl k tomu, aby nám napsali nebo jinak ztvárnili, jaké aktivity je možné podnikat,když je letošní babí léto plné deštivých kapek. Své nápady posílejte na Informace o kurzu najdete na www.hravezijzdrave.cz nebo www.soutez.hravezijzdrave.cz.

Děkujeme a těšíme se na vašeodpovědi!


Tým Hravě žij zdravě 2010

 
Nový ročník kurzu Hravě žij zdravě bude spuštěný od 6. 9. 2010  Tisk   Email
Napsal Jana Divoká   |   Úterý, 24 srpen 2010

Už jen krůček chybí k tomu, než se školou povinné děti vrátí po letních prázdninách do školních lavic. Kromě povinností, učení a psaní úkolů se mohou těšit na nový ročník internetového projektu Hravě žij zdravě.

Projekt bude zahájen již 6. 9., kdy bude spuštěna registrace pro pedagogy. Každý pedagog, který má zájem zapojit se se svou pátou třídou do soutěžní části projektu, musí pomocí vyplnění jednoduchého formuláře registrovat svou třídu. Do virtuálně vytvořené třídy se pak registrují jednotliví žáci, kteří postupně projdou jednotlivými lekcemi kurzu a za splněné úkoly nasbírají cenné body. Na nejlepší třídní kolektiv z každého kraje ČR čekají hodnotné ceny.

Žáci se do založených tříd mohou registrovat od 27. 9. 2010.

Registrace do kurzu bude ukončena 3.12. 2010. Samotná soutěž potrvá do 31. 12. 2010.

Kurz v jeho nesoutěžní podobě může absolvovat každá třída, která má chuť poznat, jak je možné žít aktivně a zdravě.

 

Nanečisto je možné si kurz vyzkoušet na 
www.soutez.hravezijzdrave.cz,se svými dotazy kontaktujte

Těšíme se na vás!

Hezký zbytek letních dnů přeje tým Hravě žij zdravě 

 
Hravě žij zdravě 2010  Tisk   Email
Napsal Jana Divoká   |   Pondělí, 16 srpen 2010

Již čtvrtý ročník vzdělávacího projektu Hravě žij zdravě odstartuje v září a svým stávajícím i novým příznivcům přinese zajímavé informace o tom, jak si udržet zdraví a zůstat fit. Hravě žij zdravě 2010 se i v letošním roce bude věnovat prvkům zdravého životního stylu. Důraz bude kladen hlavně na principy příjmu a výdeje energie.


Celý článek...
 
HRAVĚ ŽIJ ZDRAVĚ 2010  Tisk   Email
Napsal Jana Divoká   |   Pondělí, 12 červenec 2010

HRAVĚ ŽIJ ZDRAVĚ - INTERNETOVÝ KURZ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU 2010!

Vzdělávací projekt pro žáky pátých tříd Hravě žij zdravě již v září zahájí svůj čtvrtý ročník. Cílem internetového kurzu zdravého životního stylu je preventivní působení v oblasti zdravého životního stylu. Základní myšlenkou kurzu je přimět děti ke změně nevhodných stravovacích návyků, zlepšení pitného režimu a zvýšení pohybové aktivity. Kurz je primárně určen pro žáky pátých tříd základních škol v České republice, zapojit se ale může každý školák, který má zájem o svůj vyvážený životní styl.

Celý článek...
 
HRAVĚ ŽIJ ZDRAVĚ III  Tisk   Email
Napsal Jana Divoká   |   Pondělí, 15 červen 2009

HRAVĚ ŽIJ ZDRAVĚ
III. ročník soutěžního internetového kurzu, kde se dozvíte,
jak snadné je žít zdravě, pobavíte se  a můžete vyhrát zajímavé ceny!


Soutěžní část internetového kurzu je určena pro žáky pátých ročníků ZŠ.
Nesoutěžně se však může zapojit každý, kdo má zájem, získat zábavnou formou informace o tom, jak lze hravě žít zdravě.

REGISTRACE ZDE 

Celý článek...
 
HRAVĚ ŽIJ ZDRAVĚ - TISKOVÁ KONFERENCE  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Úterý, 27 leden 2009
logo__hrave_zij_zdrave_2008_def.pngDne 27.1.2009 proběhla  na Václavském náměstí v hotelu Adria tisková konference ke 2. kolu soutěže Hravě žij zdravě spojená s vyhlášením výsledků. Vítězové soutěže v kategorii jednotlivců a celých tříd si převzali ceny a těm kteří se nedostavili budou ceny zaslány poštou. Všem zůčastněným děkujeme a pro ostatní máme dobrou zprávu - během roku 2009 budeme zahajovat 3. kolo soutěže HRAVĚ ŽIJ ZDRAVĚ.   
 
HRAVĚ ŽIJ ZDRAVĚ - II. ROČNÍK  Tisk   Email
Napsal Jana Divoká   |   Čtvrtek, 17 červenec 2008
logo__hrave_zij_zdrave_2008_def.pngMyslíte si, že co je zdravé není dobré a že žít zdravě není nutné?
Přesvědčili jste se s námi, o tom že tomu tak být nemusí, v internetovém kurzu zdravého životního stylu HRAVĚ ŽIJ ZDRAVĚ, který proběhl na našich internetových stránkách www.hravezijzdrave.cz od 6.října 2008. Do soutěže se zapojili jak jednotlivci, tak třídní kolektivy 5. ročníků Základních škol.
Celý článek...
 
 
 




 
 
NOVINKY
NEJČTENĚJŠÍ
 
     
  Hravě žij zdravě - Tyto stránky vznikly a jejich provoz byl podpořen z dotačních programů MZ ČR Národní program zdraví - Projekty podpory zdraví pro rok 2008, 2009 a 2010.
Veškerý zde publikovaný materiál (textový i obrazový), lze použít pouze s písemným souhlasem autora či vlastníka.
Kontaktovat je lze na našem e-mailu. - Webmaster: www, e-mail - Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 bodů.