www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz www.hravezijzdrave.cz
 

Databáze potravin
PRO DĚTI
Aktuality
Soutěž Hravě žij zdravě
Akce pro děti
Rodinné kurzy
Zdravá výživa
Pohybová aktivita
Strážci zdraví
PRO RODIČE
Rady pro rodiče
Čtení pro rodiče
PRO ODBORNÍKY
Pro pediatry
Pedagogové a trenéři
Výživa dětí
OSTATNÍ
Hry
Humor
Recepty
On-line poradna
Odkazy
Vyhledat
Kontakt
RSS

S T A T I S T I K Y
Dcera byla dlouho kojená a přesto má nadváhu  Tisk   Email
Napsal Jana Píchová   |   Středa, 16 květen 2012

Dotaz: Dobry den, mam 7letou dceru, která váží při výšce 135cm 35kg. již v 1roce vážila 12kg a to byla do 8mesice pouze kojena! Sama mám diabetes 1. typu, tj o výživě něco vím, a snažím se zdravě krmit celou rodinu. Mladší syn ji totéž co dcera a má přímo ukázkové míry. Nevím co dělat, abych dceru uchránila před obezitou a cukrovkou. Pohybu má v mezích možností dost. Krevní testy neprokázaly žádné abnormality. Poraďte prosím. Děkuji Ditrichova

Odpověď: Dobrý den paní Ditrichová, podle údajů, které uvádíte, soudím, že Vaše dcera je nejen váhově, ale i výškově větší vzhledem k jejímu věku. Váha vzhledem k výšce a věku je samozřejmě vyšší, nicméně jsou-li lékařská hormonální vyšetření v pořádku, doporučuji Vám udržovat zdravý jídelníček a držet se obecných zásad jako - ctít pravidelný jídelní režim (5x denně každé 2-3 hod.), pitný režim (cca 2,5 l neslazených tekutin, dbát na dostatek bílkovin (maso, mléčné zakysané výrobky) a zeleniny, přiměřené množství sacharidů a výrazné omezení vysokoenergetických potravin. Můžete zkusit mírně zmenšit velikost podávaných porcí. Nedoporučuji Vám srovnávat dceru se synem, každé dítě je jiné a jeho organismus funguje úplně jinak. Doporučuji nechat dceru pravidelně sledovat na endokrinologii. Též Vám doporučuji nechat si shlédnout jídelníček od odborníka ať už lékaře, či nutričního terapeuta, někdy můžeme mít dojem, že se stravujeme řádně - kupujeme bio potraviny a tzv. zdravé potraviny, ale ve složení potravy může některá ze složek chybět či naopak přebývat.     

 
Další >
 
 
 
 
NOVINKY
NEJČTENĚJŠÍ
 
     
  Hravě žij zdravě - Tyto stránky vznikly a jejich provoz byl podpořen z dotačních programů MZ ČR Národní program zdraví - Projekty podpory zdraví pro rok 2008, 2009 a 2010.
Veškerý zde publikovaný materiál (textový i obrazový), lze použít pouze s písemným souhlasem autora či vlastníka.
Kontaktovat je lze na našem e-mailu. - Webmaster: www, e-mail - Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 bodů.