Přečtěte si

Snažíme se ukázat dětem příjemnou a hravou cestu ke zdravému životnímu stylu, nenechte si ujít naše zajímavosti, články, rady a tipy.

Čtvrtek 10. prosince

Chceme-li zkvalitňovat stravovací návyky dítěte, je nutné nejprve zmapovat jejich výchozí stav. Na následujících řádcích se podíváme na nejčastější nešvary jídelníčků a zkusíme si zodpovědět, proč se vyskytují a naznačíme, jak se jim vyhnout a pomoci tak našim dětem ke zdravějšímu životnímu stylu.

Středa 18. listopadu

Dnešním dětem i těm, které vrcholově sportují, podle odborníků nejvíce chybí spontánnost a radost z pohybu.

Středa 18. listopadu

Pro správný vývoj dětí je důležitá pravidelná strava a splnění doporučených živin, rovnoměrně rozdělených do celého dne. Jak to ale zajistit, když se chystáte mimo domov. Ať už autem, na výlet, na kroužky.

Středa 18. listopadu

Rodiče by vždy měli jít příkladem, zkuste se v prvé řadě zamyslet nad tím, zda i vy nemáte v pravidelnosti rezervy a opravdu dětem ukazujete, jak byste si na sebe měli udělat čas.
Plánujte svůj den včetně doby na pravidelné jídlo. V tuto dobu se společně sedněte k jednomu stolu, dopřejte si dostatek času a věnujte se pouze jídlu. To znamená, žádná televize, telefony nebo jídlo za chůze.

Středa 18. listopadu

Oblíbenou variantou rodičů i dětí jsou různé druhy dětských cereálií, které často se zdravou snídaní nemají příliš společného.